Wróć
Business Hub

Finansowanie Biznesu

Pozyskujemy finansowanie, które efektywnie wspiera rozwój biznesu

Finansowanie biznesu jest jednym z najważniejszych działań jakie wykonujemy. Dostęp do kapitału jest bowiem kluczowym elementem w procesie skalowania.

W Di Brenta Business & Finance znajdziesz rozwiązania finansowe kilkudziesięciu instytucji finansowych działających na rynku.

Nasza specjalizacja to:

 • kredyty inwestycyjne,
 • kredyty deweloperskie,
 • kredyty obrotowe,
 • leasing,
 • faktoring.

Nie musisz poświęcać czasu na samodzielne działania. Przeprowadzamy cały proces pozyskiwania finansowania. Od wyboru odpowiednich rozwiązań, przez złożenie wniosków, nadzorowanie analizy, aż do podpisania umowy z daną instytucją finansową.

Posiadamy doświadczenie w finansowaniu aktywów (grunty, budynki komercyjne, lokale usługowe, środki transportu, maszyny itp.) oraz inwestycji deweloperskich. Możemy się również pochwalić sukcesami w pozyskiwaniu instrumentów finansowych z zakresu poprawiania płynności finansowej.

Kiedy współpraca ma sens?

 • Przytłacza Cię Ilość rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Nie wiesz co wybrać. Co będzie najbardziej optymalne dla twojego biznesu;
 • Brakuje Ci czasu aby odwiedzić wiele instytucji finansowych celem ich szczegółowej analizy i porównania;
 • Potrzebujesz specjalisty, który pokaże plusy i minusy poszczególnych rozwiązań a następnie pomoże wybrać optymalną ofertę;
 • Przerażają Cię formalności związane z uzyskaniem finansowania. Potrzebujesz zaufanej osoby, która ułatwi przejście całej procedury;
 • Zastanawiasz się nad planem naprawczym w kontekście pozyskania finansowania jeśli nie jest ono dla Ciebie dostępne w tym momencie. 

Co zyskasz dzięki usłudze Finansowaniu Biznesu?

 • Czas - Skoncentrujesz się dzięki temu na strategicznych działaniach w firmie;
 • Pewność wyboru optymalnych rozwiązań finansowych - Pomożemy Ci dopasować odpowiednie rozwiązania mając na uwadze cele biznesowe, do których dążysz;
 • Wiedza - Dokładnie wytłumaczymy Ci wszystkie koszty poszczególnych produktów finansowych. Ich wady i zalety. Pomoże Ci to podjąć przemyślaną decyzje;
 • Spokój - Zajmiemy się całym procesem pozyskania finansowania abyś czuł się bezpiecznie i komfortowo.

Jakie cele finansujemy?

 • zakup/budowa nieruchomości komercyjnych (hale, magazyny, budynki biurowe, lokale usługowe);
 • bieżące potrzeby związane z działalnością operacyjną firmy;
 • realizacja projektów inwestycyjnych, na które została przyznana dotacja unijna;
 • zakup środków transportu, maszyn, urządzeń;
 • poprawa płynności finansowej.

Dowiedz się więcej na temat poszczególnych rozwiązań z zakresu Finansowania Biznesu

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny umożliwia finansowanie przedsiębiorstw znajdujących się na różnych etapach rozwoju. Przykładowo w sytuacji, gdy firma nie dysponuje wymaganą sumą pieniężną w określonym czasie, kredyt inwestycyjny daje możliwość kontynuacji zamierzonych działań i realizacji zaplanowanego projektu.

Czym jest kredyt inwestycyjny?

Jest to kwota pieniężna otrzymana od banku z przeznaczeniem na realizacje konkretnego celu. Otrzymać go mogą przedsiębiorcy w celu sfinalizowania inwestycji, której celem jest powiększenie, modernizacja lub odtworzenie majątku trwałego. Taki kredyt możesz również otrzymać w przypadku zakupu udziałów w różnych przedsiębiorstwach lub przy zakupie papierów wartościowych. Jego celem jest zapewnienie płynności finansowej firmy. Takie środki finansowe możemy poświęcić w celu rozwinięcia dalszej działalności gospodarczej.

Kto może otrzymać kredyt inwestycyjny?

Taki kredyt może otrzymać każdy przedsiębiorca, który swoją działalność prowadzi już od dłuższego czasu. Jeśli Twoja firma funkcjonuje na rynku od niedawna, istnieje możliwość skorzystania z oferty przygotowanej specjalnie dla firm nowo założonych. Staż działalności to niestety nie jest jedyny warunek, jaki należy spełnić. Co jeszcze jest potrzebne, aby ubiegać się o ten rodzaj kredytu? Należy przygotować między innymi:

 • pełną analizę kosztów prawnych i marketingowych danego przedsięwzięcia,
 • udokumentowanie słuszności inwestycji,
 • przedstawienie przewidzianych zysków,
 • nakreślenie szczegółowego planu finansowego.

Zapewnienie wszystkich niezbędnych dokumentów wiąże się z dodatkowymi kosztami, które ponosi osoba ubiegająca się o kredyt. Poza wszystkimi dokumentami należy również posiadać zdolność kredytową oraz wkład własny, co również jest niezbędne przy ubieganiu się o kredyt inwestycyjny.

Nasz zespół działa kompleksowo, aby móc zapewnić naszym Klientom jak najwyższą jakość usług. Dzięki temu zyskują oni spokój i poczucie bezpieczeństwa, że biznes będzie stale się rozwijać i sprawnie funkcjonować, w zależności od potrzeb. Zdajemy sobie sprawę z tego, że klienci często potrzebują holistycznej wiedzy, dlatego wszystko, co jest niezbędne, aby otrzymać kredyt inwestycyjny, zostaje przez nas przedstawione w klarowny sposób. Dbamy o to, by przedsiębiorcy nie tracili niepotrzebnie czasu na dokumentację czy przedłużające się procesy – nadzorujemy je z należytą starannością. Zawsze dążymy do pozyskania finansowania na najkorzystniejszych dla naszych klientów warunkach. Z nami masz pewność, że odpowiednio zarządzasz finansami swojego przedsiębiorstwa.

Masz pytania? Jesteś zainteresowany?
Umów bezpłatną konsultację
Kredyt deweloperski

Kredyt deweloperski

Finansowanie deweloperskie jest uważane za jedno z najbardziej skomplikowanych metod kredytowania. Zapewniamy kompleksową gamę usług, dzięki którym uzyskasz odpowiednie środki do stworzenia nowoczesnego osiedla mieszkaniowego lub wielu innych realizacji. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz zadowoleniu wielu klientów jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom gwarancję doskonałej obsługi i satysfakcji.

Czym jest kredyt deweloperski?

Kredyt deweloperski jest to pomoc finansowa, którą możesz wykorzystać w przypadku realizacji inwestycji takich jak budowa budynków mieszkalnych, osiedli mieszkaniowych, domów jednorodzinnych oraz biurowców. Kwota kredytu deweloperskiego zależy od wkładu własnego oraz planowanych kosztów inwestycji dewelopera. Dzięki możliwości uzyskania kredytu deweloperzy mogą pokryć koszty realizacji nawet kilku dużych projektów jednocześnie. Uzyskanie kredytu deweloperskiego wpływa również na poprawę płynności finansowej, co pozwala na uzyskanie lepszego przychodu w krótszym czasie, a także umożliwia swobodny rozwój dalszej działalności. Jest to bardzo popularne źródło zewnętrznego finansowania. Pokrycie kosztów projektów budowlanych ze środków własnych jest najczęściej niewykonalne, a wysoki popyt na kupno nowych mieszkań prowadzi do szybkiego zwrotu z inwestycji. Budowa jak i etap sprzedaży mieszkań są obejmowane kredytowaniem.

Dla kogo jest przeznaczony kredyt deweloperski?

Ta forma pomocy finansowej jest przeznaczona dla firm, które są podmiotem gospodarczym w branży deweloperskiej. Należą do nich:

 • przedsiębiorstwa i spółki państwowe,
 • przedsiębiorstwa i spółki prywatne,
 • spółdzielnie,
 • przedsiębiorstwa indywidualne, których podstawą działalności jest przeznaczenie inwestycji budowlanych na sprzedaż bądź wynajem.

Nie jest to jednak jedyny wymóg do otrzymania kredytu deweloperskiego. Należy posiadać również:

 • stabilną sytuację finansową,
 • wiarygodność przy odpowiednim wykonywaniu prac budowlanych,
 • wkład własny,
 • rentowność inwestycji na wysokim poziomie,
 • potwierdzenie braku zadłużenia,
 • pozwolenie na budowę,
 • wszelkie projekty inwestycji, na którą chcemy wziąć kredyt.
Masz pytania? Jesteś zainteresowany?
Umów bezpłatną konsultację
Kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym

Działalności gospodarcze wymagają często zabezpieczenia finansowego, którego możliwość skorzystania w każdej chwili jest bardzo potrzebna. Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym pozwala na takie rozwiązanie i w ramach określonego limitu umożliwia w elastyczny sposób sfinansować kapitał obrotowy firmy. Zaletą tego typu zobowiązania są elastyczne warunki uzyskania i spłaty i odnowy limitu kredytowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w prosty sposób poprawić sytuację swojej firmy, jednak szansę na jego uzyskanie mają przedsiębiorstwa, które charakteryzuje stabilność finansowa. Należy również pamiętać o naliczanym oprocentowaniu i prowizjach w zależności od wymogów danego banku. Nasi doradcy posiadający kompetencje w sprawach kredytowych pomogą znaleźć odpowiedni kredyt obrotowy w rachunku bieżącym, stosowny dla indywidualnych potrzeb działalności naszego klienta.

Czym jest kredyt obrotowy w rachunku bieżącym?

Kredytobiorca ma stały dostęp do środków finansowych na dowolne cele i posiada prawo korzystać z nich w dowolnej sytuacji oraz chwili. Przykładową inicjatywą związaną z działalnością gospodarczą może być finansowanie zakupu bieżących usług, materiałów lub towarów, rozliczanie obecnych zobowiązań handlowych, czy ewentualnie regulowanie określonych wydatków stałych.

Podczas wyboru tego kredytu ustalany jest limit na koncie firmowym, który określa kwotę, jaką kredytobiorca ma zamiar wykorzystać. W razie braku płynności finansowej pobierane są środki z kredytu obrotowego, a na koncie bankowym spłacającego widnieje ujemne saldo. W sytuacji, gdy na konto wpływają jakiekolwiek środki, w pierwszej kolejności pokrywany jest debet konta bankowego. Pieniądze z limitu wykorzystywane są w momencie, kiedy przedsiębiorca nie posiada środków własnych na rachunku bankowym. Mocną stroną kredytu obrotowego w rachunku bieżącym jest powiększanie kapitału obrotowego firmy oraz polepszenie płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Kto może skorzystać z kredytu obrotowego w rachunku bieżącym?

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym ma prawo otrzymać przedsiębiorca, bez względu na formę prowadzonej działalności gospodarczej, który nie posiada zaległości płatniczych, a staż działalności jest odpowiednio długi. W zależności od wymogów banku jest to najczęściej okres co najmniej 12 miesięcy. Niezbędnym kryterium przyznania takiej formy kredytu jest również wykazanie zdolności kredytowej. Im wyższa ona będzie, tym lepsze warunki kredytu firma może wynegocjować. Bazując na kwotach obrotowych na rachunku bankowym, bank ustala kwotę limitu kredytowego.

W skład dokumentów identyfikujących firmę przez bank należeć będą:

 • poświadczenie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej,
 • potwierdzenie o nadaniu numeru NIP,
 • potwierdzenie o nadaniu numeru REGON,
 • wypis z KRS – wymóg dla działalności gospodarczych funkcjonujących w formie spółki prawa handlowego,
 • umowę spółki.

Zależnie od formy prowadzonych rozliczeń niezbędne są dokumenty finansowe takie jak: bilans, rachunek zysków i strat za ostatni rok obrotowy, deklaracje podatkowe za poprzedni rok obrachunkowy, zestawienie z księgi przychodów i rozchodów, deklaracja VAT. Skorzystaj z usług Di Brenta i zapewnij sobie odpowiednie zarządzanie finansami swojego przedsiębiorstwa.

Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym

Jest to rozwiązanie wspierające realizację rozwoju działalności gospodarczej. W odróżnieniu od kredytu obrotowego w rachunku bieżącym kredyt w rachunku kredytowym nie odnawia się i podlega spłacie na indywidualnie ustalonych zasadach. Można go przeznaczyć na uzasadnione cele związane z bieżącą działalnością firmy. Wysokość kredytu obrotowego w rachunku kredytowym powinna wynikać z zapotrzebowania na kapitał obrotowy, obliczanego zgodnie z dokumentami finansowymi przedstawionymi przez przedsiębiorcę.

Czym jest kredyt obrotowy w rachunku kredytowym?

Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym to finansowanie o charakterze nieodnawialnym, które spłacane jest stopniowo w ratach do momentu wygaśnięcia umowy kredytowej. Każda wykorzystana transza kredytu pomniejsza jego kwotę, a ponowne jej wykorzystanie jest niemożliwe. Przewidziane w niej środki finansowe są jednorazowo postawione do dyspozycji kredytobiorcy przez bank przy pomocy rachunku kredytowego. Kwota przyznana musi być przeznaczona na zakup surowców, materiałów oraz usług prowadzonych w danej działalności gospodarczej. Ich zaletą jest możliwość finansowania dowolnego celu przeznaczonego na działalność gospodarczą, sprawna ocena zdolności kredytowej i szybka decyzja o przyznaniu kredytu. Z pewnością możecie przyczynić się w ten sposób do poprawienia sytuacji materialnej swojej firmy i poprawienia płynności finansowej.

Dla kogo jest przeznaczony kredyt obrotowy w rachunku kredytowym?

Tę formę pomocy finansowej mogą otrzymać osoby prowadzące działalność gospodarczą przez minimum 12 miesięcy lub krótszy czas, w zależności od ustanowienia z bankiem szczególnego sposobu zabezpieczenia spłaty zobowiązania. Kwotę kredytu ustala się na podstawie zdolności kredytowej danej działalności wraz z zabezpieczeniami, jakie przedstawi przedsiębiorca. Warunki kredytu są indywidualnie dostosowane do działalności.

Niezbędnymi wymaganiami są w szczególności:

 • udokumentowanie wykorzystania przydzielonej kwoty,
 • posiadanie zdolności kredytowej,
 • przedstawienie zabezpieczeń dla banku,
 • zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej,
 • potwierdzenie nadania numeru NIP,
 • potwierdzenie nadania numeru REGON,
 • dokumenty finansowe (PIT, CIT, bilans, rachunek wyników).
Masz pytania? Jesteś zainteresowany?
Umów bezpłatną konsultację
Pożyczka bankowa

Pożyczka bankowa

Dla klientów, którzy potrzebują gotówki na potrzeby działalności, bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka niezabezpieczona. Jest to prosta i sprawna forma finansowania.

Czym są pożyczki niezabezpieczone?

Pożyczka niezabezpieczona jest rodzajem pożyczki bankowej, w której nie są wymagane zabezpieczenia np. w postaci nieruchomości. Wielu klientów może kwalifikować się do tej formy finansowania bez konieczności przedstawiania dowodu aktywów. Jest to produkt umożliwiający pokrycie nieprzewidzianych wydatków danego przedsiębiorstwa w krótkim czasie, ustalanym w zależności od przeznaczenia pożyczki. Jej oprocentowanie jest wyższe niż w przypadku pożyczki, w której wymagane jest zabezpieczenie.

Masz pytania? Jesteś zainteresowany?
Umów bezpłatną konsultację
Pożyczka z Unii Europejskiej

Pożyczka z Unii Europejskiej

W celu rozwijania działalności gospodarczej istnieje możliwość wsparcia finansowego w formie pożyczki unijnej, która może być dostosowana do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Posiadają one przede wszystkim stały charakter oprocentowania oraz niski jego poziom. O ten rodzaj pożyczki można starać się od pierwszych dni działalności gospodarczej, bez konieczności posiadania wkładu własnego czy uiszczania prowizji.

Czym są pożyczki UE?

Pożyczka unijna jest to forma zobowiązania, z której można korzystać wielokrotnie, jednak kolejne finansowanie jest dostępne nie wcześniej niż po spłacie poprzedniego zobowiązania. Jest również bardzo opłacalną i satysfakcjonującą formą finansowania przedsiębiorstw ze względu na korzystne warunki i niskie koszty oraz elastyczne nastawienie do oceny sytuacji ekonomicznej. Ten rodzaj pomocy finansowej otwiera przed właścicielami firm szerokie pole możliwości. Pozwala na inwestowanie w różne potrzeby rozwojowe dla działalności gospodarczych takie jak maszyny, urządzenia, czy też odnawialne źródła energii. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą finansowania w postaci pożyczki unijnej, nasz zespół przedstawi wszystkie informacje niezbędne do jej osiągnięcia oraz zagwarantuje pomoc.

Kto może ubiegać się o pożyczkę UE?

Pożyczka unijna jest przyznawana między innymi przedsiębiorcom, którzy:

 • posiadają działalność gospodarczą od dłuższego czasu,
 • posiadają działalność nowo utworzoną i chcą ją rozwijać,
 • zamierzają założyć działalność i potrzebują środków na rozpoczęcie.

Korzystać z niej mogą przykładowo placówki oświatowe, szkoły wyższe, kościoły, organizacje pozarządowe, wspólnoty mieszkaniowe i wielu innych zainteresowanych odbiorców nastawionych na rozwój swoich inwestycji. Zależnie od rodzaju pożyczki unijnej przedsiębiorca musi spełniać pewne wymogi, o których poinformuje go nasz zespół ekspertów. Uzyskane środki można przeznaczyć na np.:

 • zakup środków trwałych,
 • realizację innowacyjnych pomysłów,
 • rozwój działalności gospodarczej,
 • wprowadzenie na rynek nowych produktów.

Nasi doradcy z firmy Di Brenta pomogą w znalezieniu odpowiedniej pożyczki tak, aby dostosować ją do potrzeb Twojej działalności. W celu pozytywnego rozpatrzenia wniosku o jej przyznanie pomożemy przygotować właściwe dokumenty. Zyskasz w ten sposób nie tylko czas, który może zostać przeznaczony na strategiczne działania biznesowe, ale również pewność z korzystania z optymalnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Masz pytania? Jesteś zainteresowany?
Umów bezpłatną konsultację
Leasing

Leasing

Jest to dogodna forma rozwiązania dla tych klientów, którzy chcą rozwijać swoją działalność, nie poświęcając przy tym dużej sumy pieniężnej i nie podejmując zobowiązania w postaci kredytu. Zaletą tej formy finansowania jest łatwe księgowanie kosztów leasingowych oraz przejrzystość umów. Ze względu na niższe koszty windykacyjne dla przykładu koszt pozyskania samochodu jest dla klientów często o wiele niższy.

Specjalizujemy się w przedstawianiu najkorzystniejszych rozwiązań dostosowanych do potrzeb Twojej działalności. Nasz zespół oraz partnerzy biznesowi, z którymi współpracujemy, są bardzo dobrze przygotowani na kompleksową pomoc klientom w obszarze finansów. Koordynacja wszystkich działań to podstawa ułatwienia i przyspieszenia rozwoju biznesu, a także kompleksowe zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. W procesie obsługi klientów przykładamy dużą wagę do odpowiedniej komunikacji, potrzeb klienta oraz budowania z nim partnerskich relacji.

Czym jest leasing?

Leasing to stosunek prawny pomiędzy finansującym (leasingodawcą) a korzystającym (leasingobiorcą). Polega na dzierżawie podmiotu umowy w zamian za płacenie rat pieniężnych przez cały okres dzierżawy. W przypadku, kiedy przedsiębiorca zamierza kupić pewien obiekt konsumpcyjny do swojej firmy, jednak nie chce wydawać lub nie posiada określonej sumy pieniędzy, może złożyć wniosek do leasingodawcy o umowę leasingu. Po pozytywnym jego rozpatrzeniu instytucja finansowa podpisuje umowę z korzystającym i wydaje obiekt do użytku. Po zakończeniu umowy daną rzecz można zwrócić, wykupić lub ewentualnie przechodzi ona na własność automatycznie, w zależności od rodzaju leasingu i warunków zawartych w umowie.

Wyróżnić można dwa główne rodzaje leasingu:

 • operacyjny, który nazywany jest także leasingiem bieżącym, eksploatacyjnym lub usługowym. Leasingodawca dokonuje odpisów amortyzacyjnych i ponosi wszelkie koszta tj. konieczności naprawy, zapłaty podatków, utrzymania czy też ubezpieczenia. Umowa jest zawierana na czas krótszy niż okres użytkowania składnika majątku.
 • finansowy, który dotyczy długoterminowego użytkowania części majątku. Podmiotem leasingowym mogą być nieruchomości, obiekty konsumpcyjne oraz inwestycje.

Kto może ubiegać się o leasing?

Ubiegającymi się o leasing są głównie przedsiębiorcy posiadający własną działalność, jednak osoby prywatne również mogą skorzystać z tej formy finansowania. Bardzo istotne jest, aby klient był świadomy różnych rozwiązań, z których mógłby skorzystać i precyzyjnie  podjąć odpowiednie wybory. Firma Di Brenta sprawdza się szczególnie w takich sytuacjach, a klienci mogą mieć poczucie bezpieczeństwa i spokoju o swoje decyzje. Dokumenty, które są niezbędne przy ubieganiu się o leasing to:

 • historia kredytowa, czyli wszystkie informacje na temat kredytów spłaconych oraz aktualnie spłacanych, kluczową informacją jest w tym przypadku terminowość
 • przychód z całego roku, mianowicie łączna wartość sprzedaży towarów i składników obrotu gospodarczego
 • wpis, czym zajmuje się dana działalność, innymi słowy ewidencja działalności gospodarczej.

 

Masz pytania? Jesteś zainteresowany?
Umów bezpłatną konsultację
Faktoring

Faktoring

Nasi eksperci mogą w klarowny sposób przedstawić finansowanie działalności gospodarczej w formie faktoringu, który jest idealnym rozwiązaniem na zapewnienie płynności finansowej. Jej utrzymywanie jest fundamentalną częścią efektywnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Faktoring pozwala na zniwelowanie ryzyka zatorów płatniczych, a od zachowania prawidłowego poziomu pieniężnego zależy pożądany wynik firmy. W zależności od zapotrzebowania jednostki gospodarczej faktoring może być alternatywą dla kredytu bankowego, który często jest trudniejszy do uzyskania.

Kontrola nad firmowymi finansami to podstawa dla sprawnego jej działania. Dla poczucia wewnętrznego spokoju naszych klientów dzielimy się z nimi wiedzą między innymi o mechanizmach księgowych, pomagamy dostrzegać szanse i zagrożenia, a także pokazujemy najkorzystniejsze rozwiązania finansowe na rynku. Z nami masz pewność, że odpowiednio zarządzasz finansami swojego przedsiębiorstwa. Koordynacja prac i nastawienie na sukces powodują, że klienci zyskują pieniądze i czas, który mogą przeznaczyć na strategiczne działania przedsiębiorstwa.

Czym jest faktoring?

Faktoring jest to długoterminowa forma zabezpieczenia finansowego, w której faktor (bank lub spółka faktoringowa) nabywa od faktoranta (przedsiębiorcy) należności z tytułu dostaw towarów lub usług od jego klientów, a w ramach współpracy świadczy na ich rzecz dodatkowe świadczenia. Jeśli przedsiębiorca chce uniknąć współpracy z niewiarygodnymi kontrahentami, braku zapłaty w związku ze sprzedażą towarów i usług z odroczonym terminem płatności to najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze współpracy z firmą faktoringową. Opłaca ona faktury kontrahentów gotówką, a gdy na konto przedsiębiorcy wpływa faktura zapłacona przez kontrahenta, gotówka spłacana jest faktorowi. Nabywanie należności przedsiębiorstwa przez faktora odbywa się na zasadzie cesji. Na jej skutek faktor staje się wierzycielem i z tego tytułu ma prawo do świadczenia na rzecz faktoranta różnorodnych czynności, takich jak na przykład windykacja należności, udzielaniu pożyczek, czy też sporządzanie i wysyłanie monitów dla dłużników, którzy nie uiścili zapłaty w określonym czasie. Faktoring może pełnić funkcję finansową, zabezpieczającą i administracyjną. Dla przedsiębiorstwa korzystanie z faktoringu niesie ze sobą szereg korzyści. Niewątpliwie jest to wspomniana już poprawa płynności finansowej, jak również większa skuteczność procesu zarządzania należnościami.

Kto może skorzystać z faktoringu?

Z usług firmy faktoringowej może skorzystać każdy przedsiębiorca posiadający działalność gospodarczą, w której wystawiane są faktury kontrahentom. W szczególności jest to forma zabezpieczenia dla tych klientów, którzy rozliczają się na podstawie faktur z przesuniętym terminem płatności lub też są narażeni na utratę płynności finansowej przez deficyt w budżecie przedsiębiorstwa. Firma faktoringowa działa na zasadzie pobierania prowizji od każdorazowej zapłaconej faktury oraz za niezwrócenie należności za fakturę.

W celu podpisania umowy z firmą faktoringową należy wypełnić odpowiednie formularze, określić wysokość wynagrodzenia faktora oraz zapewnić szereg dokumentów rejestrowych firmy takich jak:

 • Krajowy Rejestr Sądowy, a w przypadku osób fizycznych prowadzących własną działalność wpis do ewidencji działalności gospodarczej,
 • zaświadczenie NIP,
 • numer REGON,
 • numer rachunku bankowego w celu uiszczania płatności,
 • bieżące dokumenty finansowe.
Masz pytania? Jesteś zainteresowany?
Umów bezpłatną konsultację
Finansowanie pozabankowe

Finansowanie pozabankowe

Jeśli potrzebujesz zastrzyku gotówki szybko i bez zbędnych formalności, to w takim przypadku odpowiednią opcją dla Ciebie jest finansowanie pozabankowe. Przyznawane są one w bardzo łatwy i przyjazny sposób. Współczesny rynek finansowy oferuje bezpieczne rozwiązania, które coraz częściej stają się realną alternatywą dla kredytu bankowego.

Dbamy o to, aby nasi klienci mogli mieć dostęp do finansowania pozabankowego kiedy tylko jest to potrzebne. Wspólnie ustalamy lub przewidujemy tak wcześnie jak to tylko możliwe zapotrzebowanie na zewnętrzne fundusze. Wszelkie wymogi są przez nas w klarowny sposób przedstawiane, więc nie ma żadnych powodów do zmartwień. W ten sposób można zyskać spokój o każdy aspekt współpracy z naszą firmą, a przede wszystkim zadbać o własne potrzeby i rozwój. Koordynujemy procesy finansowe i pracujemy na rzecz efektywności Twoich działań. Zawsze dokładamy wszelkich starań o dobro naszych klientów i pracujemy na ich sukces, a także zapewniamy odpowiednie zarządzanie finansami danego przedsiębiorstwa.

Czym jest finansowanie pozabankowe?

Finansowania pozabankowe to wszelkie formy pożyczek, które pochodzą ze źródeł innych niż bank. Istotną ich zaletą jest to, że klienci mogą dzięki takiemu rozwiązaniu pozyskać pieniądze na uzupełnienie luki w budżecie firmy, zakup niezbędnych technologii czy też zminimalizowanie strat związanych z niewypłacalnością klientów. Bankowe finansowania są często żmudne i wiążą się z długim okresem oczekiwania, często zmieniającymi się przepisami prawnymi, natomiast pozabankowe mogą być dostępne w sprawny sposób. Często wystarczą do tego jedynie proste formalności takie jak wniosek, oświadczenie, weryfikacja tożsamości, a pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie w bardzo krótkim czasie.

W sytuacji kiedy chcesz skorzystać z oferty finansowania pozabankowego, warto rozważyć pomoc w zakresie doradztwa oraz zapoznania się ze wszystkimi ofertami w celu wybrania najkorzystniejszej z nich.

Kto może ubiegać się o finansowanie pozabankowe?

W gruncie rzeczy o finansowanie pozabankowe ubiegać się mogą osoby fizyczne, które zwykle nie chcą lub nie mogą z różnych przyczyn zobowiązywać się do kredytu bankowego. Powody mogą być różne, jednak jest to najczęściej zbyt mała zdolność kredytowa, potrzeba szybkiego procesu otrzymania określonej kwoty oraz proces uzyskania pieniędzy bez dokumentowania dochodu. O finansowanie pozabankowe mogą starać się osoby od 18 do 70 roku życia, które posiadają ważny dowód osobisty oraz zamieszkują na stałe teren Polski. Koniecznym warunkiem jest również posiadanie zdolności do czynności prawnych oraz przede wszystkim posiadanie dochodów umożliwiających spłatę uzyskanego finansowania pozabankowego. Wymagania te nie są zbyt trudne do spełnienia, w przeciwieństwie do finansowań oferowanych przez banki. Warto wiedzieć, że instytucje pozabankowe udzielające, pomocy finansowych często pobierają odsetki wynikające z oprocentowania, prowizje czy też inne opłaty w zależności od warunków umownych. Na rzecz efektywności Twoich założeń i planów zespół specjalistów Di Brenta jest nastawiony na współpracę i koordynację działań w ramach wszystkich procesów finansowych.

Masz pytania? Jesteś zainteresowany?
Umów bezpłatną konsultację

Bezpłatna konsultacja

Potrzebujesz pomocy w obszarze finansów? Spotkajmy się aby porozmawiać i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania.
Umów się na spotkanie

Przede wszystkim ogromna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem. Z takimi ludźmi rozmawia się po prostu inaczej. Tu warto się udać na konsultację i nie tylko. Polecam

Piotr Kamiński
3 Giga

Potrzebowałem pozyskać finansowanie do swojej firmy. Z pomocą Pana Bartosz wszystko poszło gładko i bez problemu. Polecam!!!

Bartosz Waszczak
Integrity AV

Profesjonalni, bardzo zaangażowani specjaliści, którzy na uwadze mają przede wszystkim dobro klienta.

Magdalena Ławreszuk
Ławreszuk Fotografia & Film

Solidna, uczciwa firma. Dąży do pozytywnego osiągnięcia celu. Jestem zadowolony z ich usług.

Bassam Ahmad

Konkretna i szybka pomoc w pozyskaniu kredytu firmowego. Polecam!!!

Karol Kamiński
Biuro Rachunkowe

W końcu trafiłem w odpowiednie ręce, zostałem wysłuchany i zrozumiany. Specjaliści z firmy Di Brenta Finance pokazali mi gdzie ucieka mój zysk, a to raczej ważny aspekt w prowadzeniu firmy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i nie wiesz gdzie uciekają twoje ciężko zarobione pieniądze, to właśnie oni znajdą marnotrawstwa i pomogą je wyeliminować. Di Brenta, to nie tylko nowoczesne podejście do księgowości. To również Dyrektor Finansowy który czuwa nad zyskiem oraz partner w doborze odpowiedniego finansowania. Z czystym sumieniem polecam!

Kamil Szapował
Fiks Wentylacja i Klimatyzacja

Masz pytania? Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Odpowiadamy, wyjaśniamy, konsultujemy – zapraszamy na spotkanie, by dowiedzieć się więcej o swoich możliwościach finansowych.
Kontakt
Di Brenta
Business & Finance
Ul. Upalna 88 lok. 3
Białystok 15-668

Szybki kontakt:
E-mail: biuro@dibrenta.pl
Telefon: +48 535 425 877
Polityka prywatnościRegulaminRODO
Copyright © 
2024
 Di Brenta.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Branding, projekt strony i realizacja: 
WayBetter
crossmenu