Wróć
Baza wiedzy

Jak uzyskać finansowanie pomimo straty na działalności gospodarczej?

Strata na działalności gospodarczej

Klienci często zgłaszają się do nas z na stepującym problemem. Wnioskując o finansowanie otrzymali niestety negatywną decyzje od jednej czy nawet kilku instytucji finansowych. W dzisiejszym artykule pokażemy proste sposoby jak uzyskać finansowanie pomimo straty. Czy zawsze jest to bowiem aż tak duża przeszkoda w jego otrzymaniu?

Wspomniana sytuacja jak to zwykle w bankowości bywa nie jest jednoznaczna. W niektórych instytucjach bieżąca strata rzeczywiście nie jest akceptowalna. Firma, która ma duży potencjał i dynamicznie się rozwija paradoksalnie nie ma niestety szans na otrzymanie finansowania. Całe szczęście są na rynku podmioty, które podchodzą do tematu bardziej liberalnie. Przy odpowiednim wyjaśnieniu z czego strata wynika, udzielenie finansowania jest jak najbardziej realne.

W jaki sposób wyjaśnić stratę aby zwiększyć swoją szanse na otrzymanie finansowania?

Jeśli w kosztach działalności gospodarczej uwzględniona jest amortyzacja (zużycie środka trwałego), nieuwzględnienie jej przez bank (tzn. "wyciągnięcie" z pozycji kosztowej) w procesie analizy może pozytywnie wpływać na wynik finansowy firmy. Znajdź instytucję, która uwzględni amortyzacje w procesie analizowania zdolności kredytowej. Dostarcz ewidencje środków trwałych wraz z tabelą odpisów amortyzacyjnych.


Być może w analogicznych okresach lat ubiegłych strata również występowała. Sytuacja taka może być np. spowodowana mniejszym popytem na produkty/usługi w określonych miesiącach roku (sezon urlopowy, święta itp.). Na koniec okresu obrachunkowego działalność jest jednak zawsze „na plusie”.


Wysokie nakłady poniesione w celu rozwoju działalności. Koszty tego typu zazwyczaj nie mają powtarzalnego charakteru. Wpływają jednak pozytywnie na wyniki finansowe firmy w przyszłości.


Podsumowanie

Mamy nadzieje, że te trzy przedstawione sposoby odnośnie tego jak uzyskać finansowanie pomimo straty na działalności gospodarczej będą dla Was pomocne. Nie ma co ukrywać, że strata utrudnia znalezienie podmiotu, który udzieli nam finansowania. Nie jest jednak jak już wiecie niemożliwie.

Warto również pamiętać, że na rynku oprócz banków jest co raz więcej innych instytucji wspierających rozwój biznesu. Jedną z ich zalet jest to, że ich polityka udzielania finansowania jest pod wieloma względami bardziej liberalna. Co ważne wiele z nich to podmioty zdecydowanie godne polecenia.

Jeśli potrzebujecie pomocy w pozyskaniu finansowania dla swojej firmy zapraszamy do zapoznania się z naszą usługą Finansowania Biznesu

Potrzebujesz
pomocy
z finansami?

Omówimy wszystkie istniejące problemy i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie, przejdź dalej aby dowiedzieć się więcej.
Bezpłatna konsultacja

Przede wszystkim ogromna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem. Z takimi ludźmi rozmawia się po prostu inaczej. Tu warto się udać na konsultację i nie tylko. Polecam

Piotr Kamiński
3 Giga

Potrzebowałem pozyskać finansowanie do swojej firmy. Z pomocą Pana Bartosz wszystko poszło gładko i bez problemu. Polecam!!!

Bartosz Waszczak
Integrity AV

Profesjonalni, bardzo zaangażowani specjaliści, którzy na uwadze mają przede wszystkim dobro klienta.

Magdalena Ławreszuk
Ławreszuk Fotografia & Film

Solidna, uczciwa firma. Dąży do pozytywnego osiągnięcia celu. Jestem zadowolony z ich usług.

Bassam Ahmad

Konkretna i szybka pomoc w pozyskaniu kredytu firmowego. Polecam!!!

Karol Kamiński
Biuro Rachunkowe

W końcu trafiłem w odpowiednie ręce, zostałem wysłuchany i zrozumiany. Specjaliści z firmy Di Brenta Finance pokazali mi gdzie ucieka mój zysk, a to raczej ważny aspekt w prowadzeniu firmy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i nie wiesz gdzie uciekają twoje ciężko zarobione pieniądze, to właśnie oni znajdą marnotrawstwa i pomogą je wyeliminować. Di Brenta, to nie tylko nowoczesne podejście do księgowości. To również Dyrektor Finansowy który czuwa nad zyskiem oraz partner w doborze odpowiedniego finansowania. Z czystym sumieniem polecam!

Kamil Szapował
Fiks Wentylacja i Klimatyzacja

Masz pytania? Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Odpowiadamy, wyjaśniamy, konsultujemy – zapraszamy na spotkanie, by dowiedzieć się więcej o swoich możliwościach finansowych.
Kontakt
Di Brenta
Business & Finance
Ul. Upalna 88 lok. 3
Białystok 15-668

Szybki kontakt:
E-mail: biuro@dibrenta.pl
Telefon: +48 535 425 877
Polityka prywatnościRegulaminRODO
Copyright © 
2024
 Di Brenta.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Branding, projekt strony i realizacja: 
WayBetter
crossmenu