Wróć
Baza wiedzy

W jakich sytuacjach Faktoring może być lepszy od kredytu obrotowego?

Ostatnio na blogu pisaliśmy o różnych rozwiązaniach finansowych dedykowanych przedsiębiorcom. Jak pewnie zauważyliście jest ich dużo. Podkreślaliśmy, że absolutnie kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego rozwiązania dla swojej firmy. Nie o pierwsze lepsze rozwiązanie, które ktoś nam zaproponuje tutaj chodzi. Należy wybrać takie, które będzie ściśle dopasowane do naszej firmy i celów jakie chcemy osiągnąć.

Dziś przechodzimy do konkretów. Pokazujemy w jakich sytuacjach faktoring może być lepszy niż kredyt obrotowy. Wskazówki odnośnie wyboru innych rozwiązań będziemy przedstawiać w kolejnych artykułach.


Faktoring czy kredyt? Oto jest pytanie

Poniżej przedstawiamy 5 solidnych argumentów, które według nas świadczą o tym, że warto zainteresować się faktoringiem

Faktoring pozwala uzyskać natychmiastową gotówkę poprzez zbycie swoich faktur. Idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz szybkiego przepływu środków.

Faktoring to nie kredyt – nie zaciągasz nowego długu. Sprzedajesz swoje faktury, co oznacza, że nie ma potrzeby spłacania zobowiązań.

Faktoring daje dostęp do gotówki na podstawie wiarygodności twoich klientów, co zmniejsza ryzyko niewypłacalności.

Faktoring opiera się na wartości twoich faktur i solidności twoich klientów, więc nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia.

To faktor zajmuje się odzyskiwaniem należności, co pozwala skoncentrować się na rozwoju biznesu.


Jeśli potrzebujesz informacji czym dokładnie jest faktoring, jakie daje korzyści, jakie są jego rodzaje, zapraszamy do przeczytania artykułu

https://dibrenta.pl/jak-dziala-faktoring/

Potrzebujesz
pomocy
z finansami?

Omówimy wszystkie istniejące problemy i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie, przejdź dalej aby dowiedzieć się więcej.
Bezpłatna konsultacja

Przede wszystkim ogromna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem. Z takimi ludźmi rozmawia się po prostu inaczej. Tu warto się udać na konsultację i nie tylko. Polecam

Piotr Kamiński
3 Giga

Potrzebowałem pozyskać finansowanie do swojej firmy. Z pomocą Pana Bartosz wszystko poszło gładko i bez problemu. Polecam!!!

Bartosz Waszczak
Integrity AV

Profesjonalni, bardzo zaangażowani specjaliści, którzy na uwadze mają przede wszystkim dobro klienta.

Magdalena Ławreszuk
Ławreszuk Fotografia & Film

Solidna, uczciwa firma. Dąży do pozytywnego osiągnięcia celu. Jestem zadowolony z ich usług.

Bassam Ahmad

Konkretna i szybka pomoc w pozyskaniu kredytu firmowego. Polecam!!!

Karol Kamiński
Biuro Rachunkowe

W końcu trafiłem w odpowiednie ręce, zostałem wysłuchany i zrozumiany. Specjaliści z firmy Di Brenta Finance pokazali mi gdzie ucieka mój zysk, a to raczej ważny aspekt w prowadzeniu firmy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i nie wiesz gdzie uciekają twoje ciężko zarobione pieniądze, to właśnie oni znajdą marnotrawstwa i pomogą je wyeliminować. Di Brenta, to nie tylko nowoczesne podejście do księgowości. To również Dyrektor Finansowy który czuwa nad zyskiem oraz partner w doborze odpowiedniego finansowania. Z czystym sumieniem polecam!

Kamil Szapował
Fiks Wentylacja i Klimatyzacja

Masz pytania? Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Odpowiadamy, wyjaśniamy, konsultujemy – zapraszamy na spotkanie, by dowiedzieć się więcej o swoich możliwościach finansowych.
Kontakt
Di Brenta
Business & Finance
Ul. Upalna 88 lok. 3
Białystok 15-668

Szybki kontakt:
E-mail: biuro@dibrenta.pl
Telefon: +48 535 425 877
Polityka prywatnościRegulaminRODO
Copyright © 
2024
 Di Brenta.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Branding, projekt strony i realizacja: 
WayBetter
crossmenu