Wróć
Baza wiedzy

Cash Flow - Podstawowe informacje

Dziś zajmiemy się zagadnieniem, które jest często "na tapecie" u wielu przedsiębiorców. Temat niezliczonych rozmów. Czasem powód do dumy. Innym razem wręcz odwrotnie, sygnał nadchodzących kłopotów i powód bezsenności. Przed Państwem "Cash flow".

Przepływ środków pieniężnych (Cash flow) to kluczowy wskaźnik kondycji finansowej firm. Prawidłowo sporządzony rachunek przepływów to kopalnia ważnych informacji. Pomagają one początkującym przedsiębiorcom odróżnić wypłacalność firmy od generowanych zysków.


Cash flow pokazuje inwestorom, kredytodawcom oraz innym zainteresowanym min.:


Cash flow - o czym należy pamiętać?

1) Sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych nie wykazuje zysku netto oraz kapitału obrotowego.

2) Nie obejmuje również niespłaconych należności.

3) Pokazuje jednak należności zeszłoroczne jeśli zostały ściągnięte podczas roku, którego przygotowywane sprawozdanie dotyczy.

4) Cash flow jest badane w procesie udzielania finansowania bankowego i pozabankowego.


Jakie rodzaje Cash flow możemy wyróżnić?


Cash flow, który jest niedopasowany np. do zysku netto często wskazuje, że firma posiada problemy operacyjnie lub te związane z procesami zarządczymi. Obecnie wiele firm na rynku boryka się z dużymi problemami w tym obszarze. Wydatki są większe niż wpływy co w końcu doprowadza do utraty płynności finansowej. Stąd już niestety prosta droga do bankructwa ponieważ dany podmiot gospodarczy nie jest w stanie regulować swoich zobowiązań.

Potrzebujesz
pomocy
z finansami?

Omówimy wszystkie istniejące problemy i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie, przejdź dalej aby dowiedzieć się więcej.
Bezpłatna konsultacja

Przede wszystkim ogromna wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem. Z takimi ludźmi rozmawia się po prostu inaczej. Tu warto się udać na konsultację i nie tylko. Polecam

Piotr Kamiński
3 Giga

Potrzebowałem pozyskać finansowanie do swojej firmy. Z pomocą Pana Bartosz wszystko poszło gładko i bez problemu. Polecam!!!

Bartosz Waszczak
Integrity AV

Profesjonalni, bardzo zaangażowani specjaliści, którzy na uwadze mają przede wszystkim dobro klienta.

Magdalena Ławreszuk
Ławreszuk Fotografia & Film

Solidna, uczciwa firma. Dąży do pozytywnego osiągnięcia celu. Jestem zadowolony z ich usług.

Bassam Ahmad

Konkretna i szybka pomoc w pozyskaniu kredytu firmowego. Polecam!!!

Karol Kamiński
Biuro Rachunkowe

W końcu trafiłem w odpowiednie ręce, zostałem wysłuchany i zrozumiany. Specjaliści z firmy Di Brenta Finance pokazali mi gdzie ucieka mój zysk, a to raczej ważny aspekt w prowadzeniu firmy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i nie wiesz gdzie uciekają twoje ciężko zarobione pieniądze, to właśnie oni znajdą marnotrawstwa i pomogą je wyeliminować. Di Brenta, to nie tylko nowoczesne podejście do księgowości. To również Dyrektor Finansowy który czuwa nad zyskiem oraz partner w doborze odpowiedniego finansowania. Z czystym sumieniem polecam!

Kamil Szapował
Fiks Wentylacja i Klimatyzacja

Masz pytania? Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Odpowiadamy, wyjaśniamy, konsultujemy – zapraszamy na spotkanie, by dowiedzieć się więcej o swoich możliwościach finansowych.
Kontakt
Di Brenta
Business & Finance
Ul. Upalna 88 lok. 3
Białystok 15-668

Szybki kontakt:
E-mail: biuro@dibrenta.pl
Telefon: +48 535 425 877
Polityka prywatnościRegulaminRODO
Copyright © 
2024
 Di Brenta.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Branding, projekt strony i realizacja: 
WayBetter
crossmenu